DuckDuckGo ردیابی کاربران مایکروسافت را مسدود می کند

DuckDuckGo می گوید اکنون ردیاب های مایکروسافت را در برنامه های تلفن همراه و افزونه های مرورگر خود مسدود می کند.

DuckDuckGo ردیابی کاربران مایکروسافت را مسدود می کند
DuckDuckGo ردیابی کاربران مایکروسافت را مسدود می کند

DuckDuckGo به انتقادات اخیر پاسخ می دهد که می گوید اسکریپت های ردیابی شخص ثالث که مسدود می کند اکنون شامل اسکریپت های مایکروسافت می شود.

در اوایل سال جاری، یک محقق امنیتی، مرورگر موبایل DuckDuckGo را کشف کرد که هنگام بازدید از وب‌سایت‌های خاص، داده‌ها را به دارایی‌های متعلق به مایکروسافت منتقل می‌کند.

DuckDuckGo به‌عنوان شرکتی که قول می‌دهد هرگز کاربران را ردیابی نکند، زمانی که محقق امنیتی یافته‌های خود را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت، با مشکل مواجه شد.

این مشکل ناشی از قرارداد سندیکای جستجوی DuckDuckGo با مایکروسافت بینگ است، و گابریل وینبرگ، مدیر عامل شرکت، آن را رد کرد و گفت: “هیچ چیز نمی تواند 100٪ محافظت کند.”

در حال حاضر، واینبرگ در ماموریتی برای “بالا بردن استاندارد اعتماد” است، زیرا او اعلام می کند که DuckDuckGo در حال گسترش حفاظت بارگذاری ردیاب شخص ثالث است.

«افزایش این استاندارد به معنای به حداکثر رساندن حریم خصوصی است که به طور پیش‌فرض ارائه می‌کنیم، شفاف بودن در مورد نحوه عملکرد حفاظت از حریم خصوصی ما، و انجام تمام تلاش خود برای کمتر ترسناک کردن اینترنت. اخیراً از تعدادی از کاربران شنیده‌ام و متوجه شده‌ام که ما انتظارات آنها را در مورد یکی از حفاظت‌های ردیابی وب مرورگرمان برآورده نکرده‌ایم. بنابراین امروز ما حفظ حریم خصوصی و شفافیت بیشتر در مورد حفاظت های ردیابی وب DuckDuckGo را اعلام می کنیم.

DuckDuckGo ردیاب های مایکروسافت را مسدود می کند

DuckDuckGo در حال گسترش اسکریپت‌های ردیابی شخص ثالث است که از بارگذاری آن در وب‌سایت‌ها جلوگیری می‌کند تا ردیاب‌های مایکروسافت را نیز شامل شود.

این به‌روزرسانی در هفته آینده برای برنامه‌های مرور تلفن همراه DuckDuckGo در iOS و Android و افزونه‌های مرورگر دسکتاپ آن منتشر می‌شود.

واینبرگ در یک پست وبلاگ ادامه می دهد:

“این محافظت بارگذاری ردیاب شخص ثالث ما را گسترش می دهد، که اسکریپت های ردیابی شناسایی شده از فیس بوک، گوگل و سایر شرکت ها را از بارگیری در وب سایت های شخص ثالث مسدود می کند، تا اکنون شامل اسکریپت های ردیابی شخص ثالث مایکروسافت شود. این حفاظت از ردیابی وب توسط اکثر مرورگرهای محبوب دیگر به طور پیش فرض ارائه نمی شود و در بالای بسیاری از محافظت های دیگر DuckDuckGo قرار می گیرد.

واینبرگ اضافه می‌کند که حفاظت از بارگذاری ردیاب DuckDuckGo دیگر با یک توافقنامه سیاستی با مایکروسافت متوقف نمی‌شود:

«پیش از این، به دلیل یک الزام خط مشی مربوط به استفاده ما از Bing به عنوان منبعی برای نتایج جستجوی خصوصی، ما در نحوه اعمال محافظت بارگیری ردیاب شخص ثالث خود در اسکریپت های ردیابی مایکروسافت محدود بودیم. خوشحالیم که دیگر اینطور نیست. ما هیچ محدودیت مشابهی با هیچ شرکت دیگری نداشته ایم و نداریم.»

پس از انتشار به‌روزرسانی در هفته آینده، یک ردیاب شخص ثالث اجازه بارگیری خواهد داشت تا به تبلیغ‌کنندگان در اندازه‌گیری کلیک‌های تبلیغاتی کمک کند.

واینبرگ توضیح می دهد که چرا DuckDuckGo به طور پیش فرض ردیاب bat.bing.com را مسدود نمی کند:

در حال حاضر، اگر تبلیغ‌کننده‌ای بخواهد تبدیل‌های تبلیغاتی خود را که در DuckDuckGo نشان داده می‌شود شناسایی کند، محافظت بارگیری ردیاب شخص ثالث درخواست‌های bat.bing.com را از بارگیری در وب‌سایت تبلیغ‌کننده پس از کلیک‌های DuckDuckGo مسدود نمی‌کند، اما این درخواست‌ها هستند. در تمام زمینه‌های دیگر مسدود شده است.»

غیرفعال کردن تبلیغات در تنظیمات جستجوی DuckDuckGo به شما امکان می دهد از همه ردیاب ها اجتناب کنید.

DuckDuckGo با ارائه شفافیت بیشتر، صفحه جدیدی را با لیست کاملی از تمام محافظت های ردیابی وب که ارائه می دهد منتشر کرده است.

5 اشتباه در سئو

5 روش تجزیه و تحلیل محتوا

تاثیر ویدیو در مشتری سازمانی

جایگزینی پیوندهای HTTP با HTTPS

چگونه یک وب سایت کوچک برای رتبه بالاتر در گوگل بدست آوریم

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هشت =