20 دوره رایگان در لینکدین
20 دوره رایگان در لینکدین

جای تعجب نیست که دنیای حرفه ای شاهد یکی از بزرگ ترین تغییرات در تاریخ بوده است. مردم نه تنها شرکت را تغییر می دهند، بلکه مسیرهای شغلی خود را تغییر می دهند.

از آنجایی که این تغییرات در چند سال گذشته تشدید شده است، مهارت ها و معیارهای لازم برای مشاغل نیز تغییر کرده است – و لینکدین به آن توجه می کند.

انجمن یادگیری لینکدین خاطرنشان کرد که بیش از 7.3 میلیون کاربر محبوب‌ترین دوره‌های آموزشی خود را تاکنون در سال 2022 گذرانده‌اند – تقریباً دو برابر شده از سال 2021.

بیایید نگاهی بیندازیم که کاربران در مورد چه چیزهایی کنجکاو هستند و چگونه می توانید به یکی از 20 دوره برتر به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

محبوب ترین دوره ها مهارت های سختی نیستند

باور کنید یا نه، محبوب ترین دوره ها به جای مهارت های فنی، بر مقوله های عینی تر تمرکز داشتند. تنظیم هدف: اهداف و نتایج کلیدی (OKR) به بالای لیست رسیدند. این تعجب آور نیست زیرا بسیاری از شرکت ها و مردم مجبور بودند تمرکز خود را در طول همه گیری تغییر دهند. سایر دوره های محبوب که بر مهارت های “نرم” تمرکز داشتند عبارتند از:

 • ارتباط با اعتماد
 • با اطمینان و موثر صحبت کنید

مهارت های فنی هنوز کلیدی هستند

در حالی که برخی از افراد در چند سال گذشته سرگرمی جدیدی را انتخاب کردند، برخی دیگر به کاوش در مجموعه مهارت‌های مختلف پرداختند. این دوره های مهارتی سخت برای اولین بار در سال 2022 در لیست 20 برتر لینکدین ظاهر شدند و به این نتیجه رسیدند که مردم در حال جستجوی عمیق تر در حرفه خود هستند.

 • آموزش 10 برتر OWASP
 • آموزش ضروری Power BI

OWASP چیست؟

 1. OWASP Application Security Verification Standard یا ASVS: استاندارد تایید امنیت نرم افزارهای کاربردی یا ASVS همانطور که از نام این پروژه پیداست برای دریافت تاییده برای نرم افزارهای وب در خصوص رعایت استاندارد های امنیت بکار گرفته می شود. بر طبق این استاندارد یک سری تست های امنیتی بر روی نرم افزار از قبلی Cross Site Scripting و SQL Injection و حملاتی از این قبلی انجام می شود و در صورت رعایت شدن این موارد در نرم افزار ، موفق به دریافت استاندارد می شوند.
 2. OWASP XML Security Gateway یا XSG: این استاندارد بصورت پایلوت فعلا ایجاد شده است و بصورت ویژه برای برقراری امنیت برای ساختار XML مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. OWASP Development Guide: راهنمای توسعه نرم افزار برای برنامه نویسان وب ایجاد شده است و شامل یک سری نمونه کدهای کاربردی و تمثیلی از زبانهای برنامه نویسی مانند J2EE و ASP.NET و PHP می باشد. در این راهنمای برنامه نویسی و توسعه نرم افزارهای وب برنامه نویس با انواع و اقسام حملات تحت وب از قبیل SQL Injection و همچنین حملات جدیدتر شامل Phishing و حتی مباحث کارت های اعتباری و امنیت تبادلات الکترونیک ، Session Fixation و بسیاری دیگر از مسائل مهم اعم از مشکلات حریم خصوصی در وب سایت ها آشنا می شوند و به آنها در جهت رفع مشکلات احتمالی در خصوص این نرم افزار ها راهنمایی های لازم ارائه می شود.
 4. OWASP Testing Guide : همانطور که از نام این پروژه مشخص است راهنمایی برای تست و آزمون گرفتن از نرم افزارهای کاربری تحت وب است. این پروژه در واقع یک راهنمای مقدماتی برای برنامه نویسان وب می باشد تا بتوانند در پروژه های تست نفوذ سنجی به نرم افزارهای تحت وب از آن استفاده کرده و آن را معیار امنیتی خود قرار بدهند. در این راهنما تکنیک های مقدماتی نفوذ و حمله به نرم افزارهای تحت وب و سرویس های تحت وب تشریح شده است.
 5. OWASP Code Review Guide : راهنمایی برای مرور کدهای نوشته شده و مستند سازی کدهای نوشته شده می باشد که برنامه نویس بتواند پس از نوشتن یا توسعه نرم افزار کاربردی وب خود آن را آزمایش کرده و نقاط ضعف در کدهای نوشته شده را برطرف کند.
 6. OWASP ZAP Project : این پروژه یک نرم افزار تست نفوذ سنجی تقریبا ساده می باشد که برای انجام تست های نفوذ سنجی به نرم افزار های کاربردی تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار برای استفاده برنامه نویسان و هکرهای قانومند بسیار مناسب و کاربردی می باشد.
 7. OWASP Top Ten : هدف از این پروژه اطلاع رسانی در خصوص مشکلات امنیتی نرم افزارهای تحت وب و هشدار دهی به سازمان ها در خصوص امنیت برنامه های تحت وب می باشد. در این پروژه انواع و اقسام مختلفی از ابزارها ، کد ها ، راهنماها و … معرفی و استفاده می شود.
 8. OWASP Software Assurance Maturity Model یا SAM : این پروژه یک راهنما برای سازمان ها است تا بتوانند یک چارچوب درست امنیتی و تحلیل امنیتی برای نرم افزارهای تحت وب خود ایجاد کنند تا بتوانند با مشکلات امنیتی نرم افزارهای کاربردی تحت وب و ریسک های آن بصورت هدفمند و روشمند مقابله و برخورد کنند.
 9. Webgoat : این پروژه یک نرم افزار کاربردی تحت وب می باشد که تمامی نقاط ضعفی که تا به حال توسط OWASP شناخته شده اند را بصورت مجازی و در قالب یک محیط برنامه نویسی شده شبیه سازی و در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند.افرادی که با انواع حملات آشنایی پیدا کرده اند ولی می خواهند آن را بصورت عملی درک کنند کافیست این نرم افزار را دانلود کرده و آن را نصب و از طریق راهنمای آن تمامی حملات را بصورت شبیه سازی شده انجام دهند.

سایر دوره های مهارتی برتر در لیست عبارتند از:

 • آموزش ضروری اکسل (Office 365)
 • یادگیری پایتون
 • SQL آموزش ضروری
باید توجه کرد در دوره رایگان در لینکدین

مهم نیست که هدف حرفه ای شما چیست، آموزش لینکدین احتمالا یک دوره آموزشی برای شما دارد. ممکن است در حال حاضر به دنبال شغل جدیدی نباشید. شاید احساس می کنید در مسیر شغلی خود گیر کرده اید و مطمئن نیستید که در آینده چه کاری انجام دهید.

خواه به دنبال رشد شخصی بیشتر، ارتباط موثر یا فنی هستید

به روز رسانی Yoast SEO 19.5 باعث خطاهای مرگبار می شود

کلمات کلیدی پنهان برای 46٪ از کلیک

جایگزینی پیوندهای HTTP با HTTPS


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شش =